Blog

Praktykujmy jogę, żeby czuć się bezpiecznie

Praktykujmy jogę, żeby czuć się bezpiecznie Ale kiedy dążymy do bezpieczeństwa, to łatwo możemy zamienić to w surwiwal. Yin joga pokazuje, jak to robić zdrowo i prosto. Kiedy pytam siebie, czym jest dla dla mnie bezpieczeństwo, prawie od razu zaczyna reagować ciało. Zamykam oczy i czuję ciepło, które się po nim rozchodzi, niezależnie od temperatury… Read more »

0 komentarzy

Stopy Steve’a Jobsa. Czy Jobs był ugruntowany ?

Stopy Steve’a Jobsa. Czy Jobs był ugruntowany? Jobs: Na sali ma panować całkowita ciemność. Andrea*: Rozmawiałam z zarządca budynku i strażakami. Nie pozwolą nam wyłączyć znaków EXIT nad wejściami. Jobs: Zapłacę karę.Tłumaczyłaś im, że zmieniamy tu świat? Andrea: Tak, ale właściwości ognia pozostają bez zmiany. Jobs: Nawet jeśli dojdzie do tragedii, ci, którzy przeżyją nie… Read more »

0 komentarzy

Pierwsza czakra, czyli ile jest Nas w Naszym ciele ?

Gdy tracimy kontakt z ciałem, umysł i dusza tracą swój “dom”. Jak temu zapobiegać? Jak budować dobrą relację z ciałem? I po co nam szczęśliwe ciało? Pierwsza czakra mieści się w stopach, nogach, kościach, kolanach, podstawie kręgosłupa – w tych częściach ciała, które stykają się z ziemią, gdy stoimy, chodzimy lub siedzimy i w tych,… Read more »

0 komentarzy

Serce – Anahata

Czakra ta odnosi się do poczucia połączenia, unii, wspólnoty, zrównoważenia, rozwoju indywidualności, miłości do siebie i innych. W ciele odnosi się do organów, a w życiu zewnętrznym do zjednoczenia z ludźmi i innymi istotami, z otoczeniem.  

0 komentarzy

Splot słoneczny – Manipura

Czakra ta odnosi się do ognia. Agni – ogień trawienny, to podstawa dobrego samopoczucia. Ogień ten może być zbyt intensywnie rozpalony, a może być przygaszony, powodując odkładanie się toksyn i uczucie osłabienia organizmu, apatii, braku siły witalnej. Wewnętrzny ogień prowadzi do celu, napędza siłę woli, pozwala na działanie,jest to miejsce pobudzające ego, jego motywację i… Read more »

0 komentarzy

Świątynia – Suadistana

Czakra ta odnosi się do aspektu swobodnego przepływu i prawa do odczuwania. Jest związana ze sferą oczyszczania i przyjemności. Czakra druga to ośrodek seksualności i kreatywności, tworzenia oraz emocji.  

0 komentarzy

Ugruntowanie – Muladhara

Czakra ta odnosi się do fundamentu, podstawy, do kręgosłupa. Daje fizyczne i psychiczne wsparcie, solidność i stabilność. W życiu codziennym przejawiać się może w poczuciu bezpieczeństwa, relacjach z matką, ukorzenieniem, prawem do bycia i czerpania (nie mylić z dewastacją i nadużywaniem) z darów tej planety i kosmosu, dobrostanu i dostatku ekonomicznego.  

0 komentarzy

10 DNI MEDYTACJI W MILCZENIU

Wstęp, rozwinięcie i zakończenie – jak to jest z tą Vipassaną? O rozpoczęciu swojej przygody z medytacją Vipassana na 10 dniowym kursie medytacji w milczeniu pisałam już tutaj. To, czego mnie nauczyła Vipassana to na pewno cierpliwość i dyscyplina, zarówno ta fizyczna, jak i umysłowa, ale początki były zupełnie inne… 1 etap czyli jak nie… Read more »

0 komentarzy

SIEDZISZ I (NIE) MYŚLISZ, CZYLI CO DAJE YIN JOGA I JEJ SPOSOBY NA RADZENIE SOBIE Z TRAUMAMI ZAPISANYMI W CIELE.

0 komentarzy

10 DNI VIPASSANY

Warto, czy nie warto – to zależy tylko od Ciebie Medytacji Vipassana nie szukałam, ona przyszła do mnie sama. Najpierw w postaci mojej kuzynki, która opowiadała mi o 10 dniowym kursie medytacji w milczeniu, jaki zrobiła w Australii, a potem, kiedy poszukiwałam pomocy w bardzo ciężkim momencie mojego życia. VIPASSANA – co to takiego? Informacji… Read more »

0 komentarzy