Sznurowadło

KORZYŚCI:

Fizyczne:

wewnętrzna rotacja kości udowych oraz koncentracja na naciskanie stawów biodrowych. Pozycja ta skupia się na grupie mięśni pośladkowych. Pochylenie do przodu powoduje rozciąganie się kręgosłupa, jednocześnie zwiększając pracę mięśni pośladkowych i grzbietowych.

Energetyczne:

skupia się na kanałach (meridian) pęcherzyka żółciowego i pęcherza moczowego.

Umysł/emocje:

energetyzuje.

PRZECIWSKAZANIA:

Pozycja wymagająca dla stawów biodrowych oraz dolnej części kręgosłupa przy skłonie do przodu.

POMOCE & WSKAZÓWKI:

Zmieniając wysokość ułożenia miednicy zmniejszysz stopień odczuwania pozycji. Jeżeli wchodzenie w pozycję jest za bardzo obciążające, rozchyl kolana w przeciwnym kierunku, co spowoduje wejście w pozycję rozluźnionego sznurowadła, bardziej komfortową dla niektórych osób praktykujących. Jeżeli czujesz zbyt duży nacisk w kręgosłupie, nie pochylaj tułowia do przodu i pozostań w takiej pozycji.

REKOMENDOWANY CZAS W POZYCJI:

Od 3 do 5 minut.

WYCHODZENIE Z POZYCJI:

Wróć powoli do pozycji siedzącej, odchyl się do tyłu i podeprzyj na łokciach, wyprostuj nogi i ułóż się w pozycji Shavasana.

DODATKOWE WSKAZÓWKI:

Przed pochyleniem tułowia do przodu połóż obie ręce na podłodze i podnieś miednicę do góry, aby naprężyć ułożenie nóg w pozycji sznurowadła dla lepszej równowagi w pozycji.

 

 

 

 

Bardzo dużą inspiracją i źródłem wiedzy w przygotowywaniu informacji o pozycjach yin jogi była strona Sebastiana Pucelle i Murielle Burellier:

with-yinyoga.com