Skręcony smok

  • 10 lutego 2018
  • 29 października 2018
  • Maja Bromowska
  • 1 min read

KORZYŚCI:

Fizyczne:

pozycja bardzo rozciągająca biodra i kręgosłup. Skupia się na skośnych mięśniach brzucha, mięśniach w tylnej części uda i ścięgnach w przedniej części ud. Dalsze wyciąganie nogi może stymulować również mięśnie w okolicy pachwiny i górnej części uda.

Energetyczne:

koncentruje się na kanale (meridian) pęcherzyka żółciowego oraz kanale (meridian) żołądka i śledziony.

Umysł/emocje:

zwiększa odporność i równowagę.

PRZECIWSKAZANIA:

Pozycja wymagająca dla nadgarstków, ramion i bioder, które utrzymują ciało w pozycji. Najpierw wejdź w pozycję smoka, potem stopniowo obracaj tułów, aby wejść we właściwą pozycję. Bądź ostrożny i obserwuj swoje ciało, jeżeli miałeś/masz uraz jakiegokolwiek z wyżej wspomnianych mięśni lub ścięgien.

POMOCE & WSKAZÓWKI:

W zależności od proporcji dłoni, możesz potrzebować wsparcia dla dłoni lub łokci, aby Twoje ciało mogło się dobrze utrzymać w pozycji. Obserwuj i uważaj na kolano tylnej nogi – podłóż koc, jeżeli jest taka potrzeba.

REKOMENDOWANY CZAS W POZYCJI:

Od 2 do 3 minut z każdej strony dla początkujących. Z czasem możesz wydłużać czas trwania w pozycji.

WYCHODZENIE Z POZYCJI:

Wyjdź  powoli ze skrętu wchodząc w pozycję smoka, po czym wejdź  pozycję psa z głową w dół lub pozycję dziecka – w zależności od tego, czego potrzebuje Twoje ciało.  

DODATKOWE WSKAZÓWKI:

Kontroluj miednicę, aby nie opadła na ziemię utrzymując dystans do podłogi. Użyj wolnej ręki, aby naciskać kolano, żeby stworzyć większą rotację.