inspiracje

Czy wyrażanie zawsze działa i dlaczego nie? I jak się z tym pogodzić?

O CZYM SIĘ DOWIESZ:

“Wyraź swoje potrzeby” – zachęcamy siebie nawzajem, nawołują nas do tego inni, media, guru od rozwoju. Ta różdżka bywa jednak pozornie czarodziejska. Nie zawsze przynosi wymarzone, bajkowe efekty. Jak z tym żyć?;)

Yin joga jest praktyką, która znakomicie wspiera poród

O CZYM SIĘ DOWIESZ:

Yin joga jest praktyką, która znakomicie wspiera poród Poród może być formą ekspresji poprzez ciało, a yin joga świetnie przygotowuje do przeżywania go w ten sposób.

Wielkie kłamstewka 2, HBO

Płacz i ciesz ­się, ale nie za bardzo­­

O CZYM SIĘ DOWIESZ:

Klincz to „w boksie, zapasach: pozycja, w której żaden z zawodników nie może wykonać ruchu, gdyż blokują się wzajemnie”. To też sytuacja, w której stawia nas kultura: „smuć się i ciesz się, ale nie za bardzo”.

Milcząca joga nie zawsze musi być dobra

O czym się dowiesz:

Milcząca joga nie zawsze musi być dobra Jeśli milczenie jest złotem, to wyrażenie emocji może być dla jogina palladem. Jednym posłuży milczący wojownik, innym nucący monosylaby łabędź.

Co jest nam potrzebne, żebyśmy nie bali się być prostolinijnie szczerymi?

O CZYM SIĘ DOWIESZ:

Serce + agresywność = prostolinijność. Każdy ma w sobie drapieżnika. Sęk w tym, czy się go dobrze rozpozna i co się z nim zrobi. Drapieżnik, który korzysta z dostępu i do własnej agresywności, i do serca jest jak złotogrzywy lew z buddyjskiej przypowieści – silny i niemanipulacyjny w dążeniach.

Zajrzyj w siebie. W Twoim wnętrzu jest źródło, które nigdy nie wyschnie, jeśli potrafisz je odszukać.

- Marek Aureliusz